Codziennie przejeżdżasz samochodem wiele kilometrów? Boleśnie odczuwasz rosnące ceny benzyny? Być może instalacja LPG w  samochodzie, jest dla Ciebie dobrym wyjściem z tego problemu.
 
LPG to skrót od Liquified Petroleum Gas, co oznacza poprostu ciekły Propan-Butan. Istnieją cztery typy instalacji gazowych do samochodów. Pierwsza i druga generacja to tzw. instalacje podciśnieniowe, które nadają się do starszych samochodów (pierwsza generacja do samochodów pozbawionych elektroniki, natomiast druga do samochodów z nieskomplikowanym systemem elektronicznym) i powodują lekki spadek mocy silnika. Generacje trzecia i czwarta są przeznaczone do samochodów nowoczesnych z nowymi silnikami. Mają tą zaletę, że dzięki zaawansowanej technologii umożliwiają efektywne spalanie w komorach cylindrów dzięki czemu moc silnika jest praktycznie identyczna w stosunku do mocy pracy na paliwie tradycyjnym.
 
Instalacja LPG w samochodzie wiąże się z kilkoma mitami. Jeden z nich mówi o spadku mocy, który jest nieprawdziwy dla systemów trzeciej i czwartej generacji. Kolejny mit dotyczy wycieku gazu i jego eksplozji, ta historia także zupełnie mija się z prawdą, ponieważ instalacje LPG są równie bezpieczne, jak standardowe instalacje benzynowe.
 
Gaz nie jest paliwem ekologicznym, ale pod względem ekonomicznym jest opłacalną alternatywą dla paliwa benzynowego. Instalacja gazowa LPG wiąże się z jednorazowym wysokim kosztem, ale przy dużych przebiegach z równie wysokimi oszczędnościami. Instalacja LPG w samochodzie jest niemal niezbędna, jeśli twoja codzienność jest związana z częstymi podróżami za kierownicą.